W dniu dzisiejszym Wielkopolska Izba Rolnicza wystosowała apel do mieszkańców wsi. Informują, że obecnie trwa okres żniw, a co za tym idzie przez najbliższe 2-3 tygodnie, rolnicy zbierają swoje plony, nawet w godzinach nocnych.

Praca rolnika jest w dużej mierze uzależniona od pogody, dlatego zdarza się, że pracują w nocy chcąc zdążyć przed opadami deszczu.

Rolnik nie pracuje nam na złość, pamiętajcie o tym !!!
Z ziaren zbóż które zbiera nasz Sąsiad, będą bułki i chleb które my i nasze dzieci spożywamy.

Hałas kombajnu i kurz, podczas żniw to normalne zjawiska na wsi. Pamiętajcie rolnicy byli tu pierwsi a my miastowi wprowadziliśmy się tutaj i to my musimy zaakceptować zastaną sytuacje.

Poniżej Apel Wielkopolskiej Izby Rolniczej:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania nawozy naturalne i organiczne, w postaci stałej lub płynnej, stosuje się w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada.

Nawożenie pól obornikiem po żniwach jest normą i w pełni zgodne z prawem. Zaoranie powinno nastąpić w ciągu 12 godzin. Nie zawsze rozwiązuje to jednak problem uciążliwego zapachu. Co jednak istotne, nawożenie pól obornikiem to jednak najzdrowsze rozwiązanie, bo w pełni naturalne.