Dawid Wika-Czarnowski srebrnym medalistą Górskich Szosowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych.
W miniony weekend dwóch naszych zawodników – Julia Przymusińska i Dawid Wika-Czarnowski reprezentowało klub i miasto Kórnik na Mistrzostwach Polski w Łukowicy.

W rywalizacji juniorów młodszych, Dawid zajął bardzo dobrą drugą pozycję. Finisz o tytuł Mistrza Polski odbył się z bardzo mocnej, trzyosobowej ucieczki. To był bardzo dobry start w wykonaniu Dawida. Również ucieczka rozegrała walkę o tytuł Mistrzyni w kategorii juniorek młodszych Julia po zaciętej walce kończy Mistrzostwa na szóstej pozycji.

W weekend nasi zawodnicy staną na starcie Finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbędzie się w niedalekim Chrzypsku Wielkim .

Oprócz tego trójka zawodników naszego klubu zameldowała się już na Mistrzostwach Świata Juniorów w kolarstwie torowym w Egipcie

Już jutro w Cairo rozpoczynają się Mistrzostwa Świata.
Wśród reprezentantów Polski możemy zobaczyć trójkę z naszego klubu:

  • Tamara Szalińska – Konkurencje średniodystansowe juniorek (wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie)
  • Joanna Błaszczak – Konkurencje sprinterskie juniorek (Sprint, keirin, 500m ze startu zatrzymanego)
  • Mateusz Przymusiński – Konkurencje sprinterskie juniorów
Zdjęcie: UKS Jedynka Kórnik

Źródło: UKS Jedynka Kórnik

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version