W dniu wczorajszym rozmawialiśmy z Wicestarostą Tomaszem Łubińskim. Rozmowa dotyczyła drogi powiatowej 2489P Koninko– Szczytniki. Inwestycja przeprowadzana jest przede wszystkim na potrzeby Wojska, ma ona dostosować drogi przy wojskowych obiektach m.in mowa o obiekcie w Krzesinach i Borówcu.

Starosta informuje:

To najdroższa inwestycja wykonywana w historii powiatu poznańskiego.
Z informacji uzyskanych od Starosty w aktualnej chwili są uzyskiwane poszczególne potrzebne pozwolenia oraz rozwiązywane problemy jak np. kolizje z aktualną infrastrukturą.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w czerwcu 2022 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi. Oczywiście trzeba znaleźć jeszcze finanse na realizacje inwestycji.

Odnośnie tymczasowego ronda Starosta skontaktuje się z Zarządem dróg powiatowych, aby sprawdzili czy jest możliwe wprowadzenie go na tym skrzyżowaniu już teraz, czy jest ono wystarczające pod względem wielkości.

Kierowanie ruchem:

Również w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informacje od Burmistrza Przemysława Pacholskiego, że od poniedziałku 06.09, na skrzyżowaniu Telewizyjnej, Magazynowej, Składowej i J. Gutenberga pojawią się policjanci którzy będą kierować ruchem.

2 komentarze

1. Czytam i nie wierzę… Albo autor pisze bzdury, albo włodarze gminy są niespełna rozumu. „Największa inwestycja powiatu” słyszę od kilku już lat. A teraz: „trzeba jeszcze znaleźć finanse”. Czyli co: mieliście fundusze tylko na projekt? Jeśli tak, to informuję mieszkańców, że poczekają na tę inwestycję tyle, ile mieszkańcy Szczytnik na kanalizację (dla przypomnienia: według planów sprzed lat, powinna ona być już ze 3 lata temu, a obecnie jest „po 2029r.” czyli być może w 2078r. ). Ciekawe ilu jeszcze frajerów nabierze się na hasło deweloperów „15 min. od Ronda Rataje”… Chyba, że tam gdzieś będzie drobnym maczkiem dopisek „tylko między 23.00-5.00” 🙂

2. Pingback: Pchli targ w Szczytnikach 16.10 godzina 12:00. - Gmina Kórnik - Niezależny portal mieszkańca.