W nocy z 17 na 18 grudnia br. zostanie otwarty dla ruchu wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej w Poznaniu. Jednocześnie znikną też utrudnienia pod wiaduktem i przejazd nad ul. Bolesława Krzywoustego wkrótce znów będzie możliwy.

Z piątku na sobotę udostępnione zostaną wszystkie pasy ruchu pod wiaduktem, na ul. Krzywoustego, potocznie zwanej trasie Katowickiej. Z uwagi na ważną rolę tej ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej były dzielone na etapy tak, by ul. Krzywoustego pozostała przejezdna w obu kierunkach.

– Po starym wiadukcie nie ma już śladu, został rozebrany i zastąpiony zupełnie nową konstrukcją – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

Inwestycja była konieczna z uwagi na zły stan techniczny wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, który nie pozwalał na dalszą eksploatację. Ze względów bezpieczeństwa został wyłączony z użytkowania w listopadzie 2020 r. 

W związku z zakończeniem prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej, od 18 grudnia na swoje stałe trasy przez ul. Kurlandzką powrócą linie nr 152, 184 i 218.

Przebudowa wiaduktu i układu komunikacyjnego po obu jego stronach kosztowała niecałe 20 mln zł.

Share.

Leave A Reply

Exit mobile version