Dzisiejszy dzień poselski rozpoczęłam od wizyty w gminie Kórnik. Spotkałam się tam z wiceburmistrzem Kórnika Sebastian Wlazły oraz radnym powiatu poznańskiego Filip Żelazny.

Odwiedziliśmy stację kolejową w Gądkach. Trwają rozmowy w sprawie prac w ramach projektu „Budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej w Gądkach”. Miałam okazję zobaczyć wymagający modernizacji parking dworca, a także usłyszeć o planach rozbudowy połączonej z nim infrastruktury drogowej. Będę interweniowała w PKP Polskie Linie Kolejowe SA w celu uzyskania zgody na wykonanie tej inwestycji i mam nadzieję, że porozumienie wkrótce dojdzie do skutku.

Rozbudowa jest konieczna, szczególnie jeśli chodzi o dojazd do dworca i parking. Inwestycje w obszarze transportu, również kolejowego, są jednymi z kluczowych dla obszarów podmiejskich – umożliwiają sprawną komunikację, a dzięki temu zmniejszają wykluczenie tych obszarów. Upowszechnienie korzystania z kolei jest także ważnym elementem walki o zmniejszenie ruchu samochodowego, a co za tym idzie – czystsze powietrze i zdrowsze środowisko.

Kolejnym punktem była wizyta w Szkole Podstawowej im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Kamionkach. Jest to bardzo nowoczesny i przyjazny uczniom obiekt. Dziś w szkole odbywał się również dzień sportu, promujący zdrowy tryb życia wśród najmłodszych. Na terenie szkoły uczniowie mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury, m.in. sali gimnastycznej. W szkole uczy się już ok. 1000 uczniów, jednak ze względu na wyzwania demograficzne i społeczne wymagana jest jej rozbudowa. Gmina Kórnik z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymała na cel trzeciego etapu rozbudowy szkoły 9,3 mln zł. Zgodnie z deklaracją wiceburmistrza Kórnika trwają już przygotowania do przetargu. Ta inwestycja znacząco przyczyni się do modernizacji obiektu, a także poprawy warunków nauki i jakości kształcenia uczniów.

Jadwiga Emilewicz
Share.

Leave A Reply

Exit mobile version