Uwaga mieszkańcy Gminy Kórnik‼️ Dobre wieści dla korzystających z dworca PKP w miejscowości Gądki!

Po rozmowie z prezesem PKP Polskie Linie Kolejowe SA – Ireneuszem Melcherm z udziałem wiceburmistrza gminy Sebastian Wlazły oraz radnego powiatu Filip Żelazny nastąpi przełom w kwestii modernizacji terenu wokół dworca w Gądkach . Ustaliliśmy zakres inwestycji spółki oraz miejsce, w którym gmina Kórnik będzie mogła zrealizować funkcjonalny dojazd i parking  przy stacji PKP. Inwestycja nie zakłóci planowanego poszerzania torów  ani nie wpłynie negatywnie na zabytkowy budynek dworca. Za dwa tygodnie zapadną szczegółowe uzgodnienia techniczne.

Ogromnie cieszę się, że mogłam pomóc w osiągnieciu porozumienia! Mam nadzieję, że ta wiadomość ucieszy mieszkańców Miasto i Gmina Kórnik, którzy od dawna czekają na realizację inwestycji!

Dziękuję prezesowi Melcherowi za owocne spotkanie, a panu wiceburmistrzowi i panu radnemu za zaangażowanie w tak ważną dla Gminy Kórnik sprawę.

Źródło: Jadwiga Emilewicz FB