Mieszkańcy od dłuższego czasu walczyli o rezygnację z budowy drogi powiatowej 2470P która miała prowadzić z Mościenncy do Borówca. Na ostatnim spotkaniu dotyczącym studium, mieszkańcy nie poddali się i znowu wyrazili swój sprzeciw odnośnie budowy drogi powiatowej w tym miejscu. Ucierpiały by na tym nasze piękne lasy i szeroko rozumiana przyroda.

Burmistrz zobowiązał się do złożenia u Starosty wniosku o rezygnację z jej budowy. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że dotrzymał słowa i wniosek trafił na biurko Starosty Wielkopolskiego.

Informuję, że zgodnie z deklaracją którą złożyłem podczas czerwcowej sesji Rady Miasta i Gminy Kórnik, wystąpiłem do Starosty Poznańskiego o likwidację drogi powiatowej nr 2470P, na odcinku od skrzyżowania ulicy Mościenickiej z ulicą Kempingową w Mościenicy do skrzyżowania z ulicą Główną w Borówcu.

Przemysław Pacholski
Wniosek o rezygnacje z drogi powiatowej 2470P Borówiec - Mościennica. 3
Wniosek o rezygnacje z drogi powiatowej 2470P Borówiec - Mościennica. 4
Share.

2 komentarze

Leave A Reply

Exit mobile version