Wątroba należy do najważniejszych i jednocześnie najbardziej niezwykłych narządów w organizmie ludzkim. Ma zdolność do samoregeneracji i jest pozbawiona receptorów czuciowych. Ta ostatnia cecha sprawia, że o problemach z wątrobą najczęściej dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy dochodzi do rozciągnięcia błony surowiczej lub gdy powiększony narząd wywiera ucisk. Mając to na względzie, należy otoczyć wątrobę szczególną opieką. W jaki sposób? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.
Wątroba pełni funkcję detoksykacyjną, filtracyjną, metaboliczną i magazynującą. To właśnie ten narząd usuwa toksyny z krwi, uczestniczy w wytwarzaniu energii i reguluje funkcję układu odpornościowego. Zaburzenie jej pracy ma destrukcyjny wpływ na cały organizm. Warto więc szczególnie zadbać o wątrobę, tym bardziej, że wiele schorzeń w tym obszarze rozwija się bezobjawowo lub dają objawy dopiero, gdy choroba wkracza w zaawansowane stadium.
Jak zadbać o wątrobę?
W celach profilaktycznych i leczniczych, warto wykorzystać naturalne właściwości ziół. Co jest dobre dla wątroby? Jedną z roślin, która wywiera korzystny wpływ na pracę tego narządu, jest ostropest plamisty. Poprawa działania wątroby po stosowaniu preparatów z ostropestem jest zasługą bogatej zawartości sylimaryny. Cenne substancje są zawarte także w czarnej rzepie, karczochu, imbirze i rumianku. Szukasz najlepszych suplementów na wątrobę? Zajrzyj na stronę https://herbeo.pl/watroba.html.
Warto pamiętać, że schorzenia wątroby nie pozostają bez wpływu na inne układy. Przewlekła choroba tego narządu może mieć przełożenie na problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi. Dotyczy to zwłaszcza chorych, u których rozpoznano niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby. Warto więc dodatkowo zadbać o układ krążenia, stosując suplementy naturalnie wzmacniające serce i naczynia krwionośne. Korzystny wpływ na ten obszar wywierają substancje zawarte w soku z głogu, aceroli, granatu i maliny. Każdy z tych produktów znajdziesz na stronie https://herbeo.pl/serce-i-krazenie.html.