Dzisiejszej nocy doszło do kolejnego aktu dewastacji mienia w naszej gminie, tym razem pod wiatą w miejscowości Borówiec. Stoły z ławkami zostały przewrócone do góry nogami, a deski powyrywane. Niestety, sytuacja ta powtarza się regularnie w godzinach wieczornych, co staje się coraz większym problemem dla lokalnej społeczności.

Sytuacja w Borówcu

Pani Sołtys wielokrotnie zwracała uwagę młodzieży, która często gromadzi się pod wiatą. Niestety, jej apele nie przynoszą skutku. Młodzi ludzie tańczą na stołach, przypalają deski i dopuszczają się innych aktów wandalizmu. Pomimo monitoringu, który teoretycznie powinien zabezpieczać teren, dzisiejszej nocy służby nie pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Problemy z Monitoringiem

Okazuje się, że monitoring w gminie Kórnik jest zarządzany przez Straż Miejską, która podlega pod Urząd Miasta i Gminy Kórnik. Niestety, tej nocy od godziny 2:00 do 6:00 rano nie było żadnego pracownika monitorującego kamery. Po telefonie wyjaśniającym okazało się, że przyczyną są braki kadrowe. Ta sytuacja rodzi pytanie o skuteczność rozbudowy systemu monitoringu, jeśli nie ma odpowiedniej liczby pracowników do jego obsługi.

Kolejne Akty Wandali

Niestety, przypadek w Borówcu to nie jedyny akt wandalizmu, z którym musimy się mierzyć. Z nocy 17 na 18 czerwca, na nowo wybudowanej drodze rowerowej na ulicy Spacerowej ktoś narysował pięć obscenicznych rysunków. Ten chuligański wybryk nie tylko szpeci nasze wspólne mienie, ale również zniechęca mieszkańców do korzystania z infrastruktury rowerowej.

Również 8 czerwca na placu zabaw w Kamionkach Północnych doszło do poważnego aktu wandalizmu. Ktoś celowo przewrócił wszystkie przenośne toalety toi toi, co spowodowało nie tylko bałagan, ale także zagrożenie sanitarno-higieniczne.

Konieczność Zmian

Obecna sytuacja wymaga pilnych działań ze strony władz gminy. Monitoring, aby był skuteczny, wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również stałej i kompetentnej obsługi. Gmina musi podjąć decyzję, czy Straż Miejska powinna być dofinansowana i rozwijana, aby mogła efektywnie działać i zapobiegać takim sytuacjom. Utrzymywanie systemu, który nie działa, jest nie tylko kosztowne, ale również nieskuteczne.

Straż Gminna, jest jednostką potrzebną ale musi ona działać, w tej chwili potrzebuje głębokiej reformy.

Apel do Mieszkańców

Wzywamy mieszkańców gminy do zgłaszania wszelkich aktów wandalizmu oraz podejrzanej aktywności na terenie gminy. Tylko wspólnymi siłami możemy zapewnić bezpieczeństwo i porządek w naszych miejscowościach. Prosimy również o odpowiedzialne korzystanie z infrastruktury publicznej i szacunek dla mienia wspólnego.

Liczymy na szybkie podjęcie działań przez władze gminy oraz współpracę wszystkich mieszkańców w celu zapobieżenia dalszym aktom dewastacji.

Gmina Kórnik zasługuje na bezpieczeństwo i porządek, a my wszyscy musimy wspólnie działać, aby to osiągną