W Chrzypsku Wielkim odbyła się kolejna (ostatnia w tym roku) seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, podczas której nasi zawodnicy potwierdzili swoją przynależność do czołówki krajowej.💪

Pierwszego dnia podczas jazdy indywidualnej na czas wśród juniorów młodszych na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Błaszak.🥇 Zuzanna Michalewicz w rywalizacji juniorek młodszych wywalczyła miejsce na drugim stopniu podium,🥈 natomiast powracająca po kontuzji Michalina Oleszak zajęła 9 miejsce.
W kategorii młodzików Ksawery Nowicki zakończył wyścig na 7 miejscu.

Drugiego dnia odbyły się wyścigi ze startu wspólnego, gdzie ponownie na podium stanęli Mateusz i Zuzanna. Pierwszy z nich finiszował na 3 miejscu,🥉 natomiast Zuza ponownie uplasawała się na drugim miejscu🥈 w wyścigu juniorek młodszych. Michalina tym razem minęła linię mety na 29 miejscu. W wyścigu juniorów najlepiej wypadł Franciszek Mumot zajmując 12 miejsce, a Radosław Jakubczak i Stanisław Kołosowski zajęli kolejno miejsca 21i 25. W wyścigu juniorek Emilia Wojciechowska i Marka Bugzel kolejno mijały metę na miejscach 7 i 8. Młodzik Ksawery Nowicki ponownie uplasował się na miejscu 7.

Źródło: Jedynka Kórnik