Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 r !!!

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.

Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN,

W tym roku w naszej Gminie zostały utworzone dwa sztaby,
jeden w miejscowości Kórnik, drugi w Borówcu.

 

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

 Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

AKTUALNOŚCI ZE SZTABU Z BORÓWCA

Tymczasem szereg fantastycznych miejsc w okolicy już od dzisiaj gra z nami! Zobaczcie gdzie ludzie o dobrych serduchach prowadzą zbiórkę do puszek stacjonarnych już od 17.12.2019!

Warzywniak w Borówcu przy ul. Poznańskiej

Ciasto i Kawa w Borówcu

Blue Shop w Kamionkach

Chata Polska w Robakowie

AKTYWNIE DLA WOŚP
TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ AMATORÓW
Godz. 14:00 – 18:00
Zespoły składają się z 4 osób w polu + bramkarz. Liczba zespołów jest ograniczona. Wpisowe 300 zł od zespołu, w całości wspiera WOŚP. Turniej odbywa się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kamionkach, ul Mieczewska 36, Budynek B. 
Zgłoszenia pod numerem 504-294-453

 

OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA
Godz. 9:00 – 13:00
Turniej singlowy dzieci i dorosłych (dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn). Wpisowe 25zł od osoby w całości wspiera WOŚP. Turniej odbywa się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kamionkach, ul Mieczewska 36, Budynek B.

Zgłoszenia przez www.smskamionki.pl