piątek, 14 maja, 2021

Segregacja śmieci po nowemu.

Z wejściem w życie ustawy z dnia 19 lipca 2019 o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw właściciele nieruchomości w Gminie Kórnik, mają obowiązek selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powstałych na ich nieruchomości.

Dodatkowo od dnia 1 stycznia 2020 roku, każda posesja musi być wyposażona w pojemnik do odpadów Biodegradowalnych.
Pojemnik 120, 240 lub 1100litrów, wyposażony w kółka, koloru brązowego, z zaczepem do śmieciarki.
Odpady BIO w workach nie będą już odbierane.

Od 1 stycznia 2020 r. opłaty za wywóz śmieci wzrosną w wielu gminach,  również w naszej. Nowa stawka, która będzie obowiązywać od stycznia 2020 roku wynosić będzie 21,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca. Dotychczas była to kwota 13,00 zł.

Rada Miasta i Gminy Kórnik na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2019 roku, poz. 2010) określiła także stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, stawka wynosić będzie 42,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca.

Harmonogram Wywozu Odpadów na rok 2020POBIERZ PDF

Deklaracja o wysokości opaty za gospodarowanie odpadami komunalnymiPOBIERZ PDF

Jak należy segregować odpady w Kórniku przedstawiają poniższe ilustracje:

Segregacja Odpadów w Gminie Kórnik
Bioodpady w Kórniku