„(…) Przekazuję to Państwu jako Burmistrz i jako ojciec.

Po ostatecznym wyjaśnieniu wątpliwości prawnych związanych z zwieszeniem lub zamknięciem placówek oświatowych, od jutra, tj. 11 marca br. rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach na terenie całej Gminy Mosina do dnia 24 marca br..

Mam świadomość, że każda moja decyzja wywoła dyskusję, jednak jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny. (…)


MOSINA | vlog samorządowy odc. 12 KORONAWIRUS – rekomendacja zawieszenia zajęć

Trzeci komunikat Burmistrza Gminy MosinaDobry wieczór.Za nami trudny dzień i wiele emocji związanych z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u osoby zamieszkującej Gminę Mosina. Tak jak informowałem we wcześniejszych komunikatach, wspólnie z dyrektorami szkół, w oparciu o obowiązujące przepisy i opinię Kuratorium Oświaty zarekomendowałem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.Od poprzedniego komunikatu byłem cały czas w kontakcie ze służbami oraz monitorowałem sytuację, aby podejmować kolejne decyzje, z uwzględnieniem tego, co jest najważniejsze, czyli zdrowia i życia mieszkańców. Przekazuję to Państwu jako Burmistrz i jako ojciec.Po ostatecznym wyjaśnieniu wątpliwości prawnych związanych z zwieszeniem lub zamknięciem placówek oświatowych, od jutra, tj. 11 marca br. rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach na terenie całej Gminy Mosina do dnia 24 marca br..Mam świadomość, że jest późna pora, jednak musimy wziąć pod uwagę, że sytuacja jest wyjątkowa i musimy działać zapobiegawczo. Jako rodzic rozumiem też, że możecie mieć Państwo problem ze zorganizowaniem z dnia na dzień opieki nad dziećmi, ale uważam że musimy zrobić wszystko, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych.Mam świadomość, że każda moja decyzja wywoła dyskusję, jednak jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny. Proszę o przestrzeganie zaleceń Sanepidu oraz śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronie mosina.pl oraz w mediach społecznościowych./-/Przemysław MielochBurmistrz Gminy Mosina

Opublikowany przez Gmina Mosina Wtorek, 10 marca 2020

Źródło: Gmina Mosina

Pamiętajmy, że decyzja nie jest łatwa i jest zawsze kontrowersyjna. Pamiętajmy też, że Burmistrz podejmuje decyzje ze Sztabem Kryzysowym i Starostą Janem Grabkowskim. My cały czas nasłuchujemy jakie wieści płyną z Kórnika, duża część społeczności liczy na zmianę decyzji Burmistrza Przemysława Pacholskiego.