Na portalu epoznan.pl, pojawiła się informacja, iż naukowcy z Chin, przeprowadzili badania na 100 osobach zarażonych Koronowirusem. Użyli oni leku o nazwie chlorochina. Lek ten stosuję się przy leczeniu Malarii lub tocznia rumieniowatego.
Pacjentom podawano lek w dawce 500 mg przez okres 10 dni. Lek hamował zaostrzenie zapalenia płuc i nie powodował skutków ubocznych. Niestety nie można mówić jeszcze o sukcesie bo to tylko 100osób.

Chlorochina została wpisana na listę leków których nie wolno wywozić z kraju.

Aktualizacja 14.03: Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2 – wydaliśmy pozytywną decyzję dla produktu leczniczego ARECHIN (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki. #COVID19

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję w sprawie dopuszczenia do leczenia zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 lekiem o nazwie Arechin. To produkt polskiej firmy Adamed.

Aktualna sytuacja jaką podaje Ministerstwo Zdrowia:

  • Facebook
  • Twitter
  • Evernote
  • Pinterest
  • Gmail
  • Print Friendly
  • LinkedIn
  • Blogger