• Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger

Zachorowania
Obecna sytuacja w Polsce to: 221 osób zarażonych
W tym 5 osób poniosło śmierć.

Miasto Poznań zakupiło specjalny aparat do wykonywania szybkich testów na Coronawirusa. Aparat transportowany jest z Czech, powinien dotrzeć jeszcze dzisiaj. Chińczycy z miasta Shenzen, chcą pomóc Poznaniowi w walce, który wcześniej pomógł im. Prezydent zaapelował o maseczki, odzież ochronną i konsultacje z ich zakaźnikami.

Przedszkola, Szkoły
Przerwa w szkołach może być znacznie dłuższa z powodu koronawirusa. Minister edukacji narodowej na antenie TVP1 zapowiedział, że żłobki, przedszkola, szkoły i uniwersytety mogą być zamknięte do świąt wielkanocnych tj. aż do
14 kwietnia 2020 r. Szef resortu Dariusz Piontkowski dodał, że ten scenariusz nie jest jeszcze pewny, wszystko zależy od ustaleń z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger
 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger

Granice Państwa Polskiego
Sytuacja na granicach jest delikatnie mówiąc kiepska. Kierowcy informują o wielogodzinnym oczekiwaniu. W kolejce trzeba czekać nawet kilkanaście godzin. W dniu wczorajszym około 21:00 korek do przejścia granicznego w Świecku miał tylko 13km. Jeden z kierowców, poinformował, że na granicy spędził 16h, bez jedzenia i picia, bez sanitariatów. Każda osoba wracająca do Polski, będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę. 

Piłkarskie Mistrzostwa Euro 2020 
Przełożone na 11 czerwca 2021 rok. Wszystkie imprezy piłkarskie zostały odwołane, Finał Ligi Europy oraz Finał Ligi Mistrzów. Taką decyzje podjęła UEFA w trakcie konferencji z 55 federacjami.

 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger
 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger

RATY KREDYTÓW W DÓŁ
Rada Polityki Pieniężnej, poraz pierwszy od 5 lat obniżyła stopy procentowe. Obniżono główną stawkę z 1,5% na, 1%. Jest to najniższy poziom w historii.

Ma to na celu wzmocnić gospodarkę, która przez epidemię wirusa może znacząco zwolnić. Za obniżeniem stóp procentowych był sam Adam Glapiński szef NBP i przewodniczący RPP. 

Czyli raty kredytów hipotecznych w dół. Niestety nie będzie to jakaś super różnica, w przypadku kredytu na 300tys. zł, na 30lat, na 2%, zmiana ta, przyniesie oszczędność około 100zł miesięcznie, w skali roku 1200zł.