Dziś Pan Burmistrz Przemysław Pacholski i Z-ca Burmistrza Sebastian Wlazły przekazali link do ogólnopolskiej aplikacji gdzie w tych trudnych czasach możemy zgłosić się jako wolontariusze, ale też osoby które potrzebują pomocy, mogą takiego wolontariusza wyszukać blisko siebie. Zachęcamy do użytkowania !!!

https://app.ihelpyou.app/home/map

Ma ona na celu połączenie osób, które chcą pomagać sobie nawzajem w codziennych czynnościach, takich jak np. wychodzenie z psem, zrobienie zakupów, zakupu leków, itp.

Jak to działa?

🔎 Jeżeli potrzebujesz, żeby ktoś pomógł Ci, bo nie możesz lub nie chcesz ryzykować wychodzenia – znajdź na mapie najbliższego Wolontariusza.
💖 Jeżeli jesteś w stanie pomóc innym, masz chwilę czasu to zarejestruj się i prosto pomagaj innym.
📍Niezależnie od tego którą stroną jesteś, zostaniesz poproszony/a o udostępnienie danych geolokalizacyjnych, prosimy o akceptację. Dzięki temu możesz wyszukiwać Wolontariuszy w pobliżu. Jeżeli jesteś Wolontariuszem, to pomoże to określić Twój region.

Zasady

✉️Nie spamuj, nie pisz do wielu Wolontariuszy na raz.
👮Szanuj czas Wolontariuszy oraz ich prywatność. Nie nadużywaj i nie wykorzystuj ich danych do żadnego innego celu niż do niezbędnej pomocy. Monitorujemy wykorzystanie serwisu i nadużycia będą zgłaszane Policji.
🔒Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w każdym przypadku. Pamiętaj, że nikogo nie weryfikujemy. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie – zawsze sprawdzaj tę osobę i zgłaszaj od razu na Policję, jeżeli masz jakiekolwiek podejrzenia.

https://app.ihelpyou.app/home/map