Szanowni Państwo❗️

ℹ️ W dniu wczorajszym Wojewoda Wielkopolski wydał dla mnie polecenie przekazania Straży Miejskie do dyspozycji Komendanta Komisariatu Policji w Kórniku, w celu realizacji zadań wyłącznie związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się korona wirusa. W związku z poleceniem Wojewody odbyła się wideokonferencja z Komendantem Komisariatu Policji w Kórniku oraz Komendantem Straży Miejskiej w Kórniku, na której uzgodniliśmy, że obecna współpraca pomiędzy jednostkami jest bardzo ścisła i na dzisiaj nie ma powodów, aby ją zmieniać. Jednocześnie ustalono, że Straż Miejska ma reagować na wszelkie polecenia Komendanta Komisariatu Policji w Kórniku.

ℹ️ Informacje o liczbie zakażonych koronawirusem są podawane w formie komunikatów przez Wojewodę Wielkopolskiego, które publikowane są na stronie Urzędu Wojewódzkiego oraz na naszej stronie internetowej i udostępniane w mediach społecznościowych gminy.

ℹ️ Urząd Miasta i Gminy nie otrzymuje informacji na temat ilości osób chorych na COVID -19 z terenu Naszej Gminy, dlatego nie powielamy informacji, które są dostępne w mediach społecznościowych, a nie zostały potwierdzone przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne oraz służby Wojewody.

ℹ️ W uzgodnieniu z Komendantem Komisariatu Policji w Kórniku informujemy, że według stanu na 2 kwietnia br. w całej gminie objętych kwarantanną są 5️⃣2️⃣ osoby (3️⃣6️⃣ gospodarstw domowych). Kwarantanna odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez odpowiednie służby.

ℹ️ Pozostajemy w stałym kontakcie i współpracujemy z wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za nadzór i pomoc osobom objętym kwarantanną.

ℹ️ Jednocześnie proszę, żeby te informacje nie posłużyły do spekulacji sąsiedzkich, kto jest w kwarantannie i z jakiego powodu. Unikajmy dyskusji na portalach społecznościowych o osobach objętych kwarantanną, a szczególnie unikajmy wszechobecnego hejtu w sieci.
Obecna sytuacja nie jest łatwa dla nas wszystkich, ale w szczególności dotyka osoby objęte kwarantanną. Pamiętajmy, że każdy z nas może zostać nią objęty. Dlatego apeluję o zrozumienie, wzajemną pomoc i wsparcie, nawet dobrym słowem, osób które mogą nie radzić sobie z zaistniałą sytuacją.

ℹ️ Z działaniami i decyzjami, jakie zostały podjęte na terenie Miasta i Gminy Kórnik począwszy od dnia 13 marca br. można się zapoznać na stronie pod adresem:
🌐 bit.ly/Informacja_o_dzialaniach_i_decyzjach_jakie_zostaly_p… 🌐

Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik
Przemysław Pacholski