Nie ma zagrożenia związanego z niewystraczającą liczbą testów wykonywanych przez WSSE oraz współpracujące z nią laboratoria. Dotychczas szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu nie korzystał z zasobu testów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. WSSE wesprze wszystkie laboratoria wykonujące badania na koronawirusa – zapotrzebowanie na kolejną partię odczynników zostało złożone. 

Laboratoria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wspólnie z Polską Akademią Nauk oraz Uniwersytetu Medycznego w ciągu ostatniej dobry wykonały ponad 220 badań, a dyrekcja WSSE zamówiła kolejne testy, uwzględniając potrzeby wszystkich laboratoriów wykonujących badania na koronawirusa, w tym szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. 

– Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski dziś rano kontaktował się ze mną w sprawie liczby testów w miejskim szpitalu. Mogę zapewnić, że w razie jakichkolwiek chwilowych kłopotów z zaopatrzeniem laboratorium szpitala jednoimiennego, osoby hospitalizowane przy ul. Szwajcarskiej będą miały wykonywane badania przez laboratorium Sanepidu. Ciągłość badań zostanie zachowana – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki