Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 2.04.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem:

  • Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6 994 osób;
  • Hospitalizowanych jest ogółem 109 osób;
  • Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11 782 osób.

Zbliża się kolejny ładny weekend, czy tym razem Polacy zostaną w domach? 
Czy może znowu wyruszą na spacery, pod lodziarnie, sklepy itp.?

Dzień wczorajszy przyniósł nam największy przyrost zakażonych w ciągu 24h, aż 392 osoby otrzymały pozytywny wynik testu. 

Nieubłaganie zbliżają się też święta, czy Polacy będą potrafić powstrzymać się od spotkań rodzinnych? Czy tegoroczne święta będą tylko w gronie domowników? Czy może czeka nas druga fala zachorowań po nich? O ile można mówić o drugiej fali, bo jak na razie spowolnienia nie widać.

Przypominamy, że decyzją Rządu od 1 kwietnia dzieci i młodzież do 18 roku życia nie mogą same poruszać się po ulicach.

Im szybciej dostosujemy się i zaprzestaniemy wyjść i usprawiedliwiania się, że przecież musiałem/musiałam tym szybciej, życie wróci do normalności. Do tego niestety potrzebna jest solidarność nas wszystkich.

Zgodnie z decyzjami Ministra Edukacji szkoły pracują zdalnie. Urząd Miasta i Gminy Kórnik przystąpił do projektu „Zdalna Szkoła” i już w najbliższym czasie zostaną zakupione komputery za kwotę 100.000 zł dla najbardziej potrzebujących uczniów z Naszej Gmin.