Prezydent miasta Poznania apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek ochronnych w szczególności w sklepach, komunikacji miejskiej, aptekach i innych miejscach publicznych. Informuje również, że do Poznańskiego Szpitala Zakaźnego na ul. Szwajcarskiej zwożeni są pacjenci z całej wielkopolski.

Aktualnie w Szpitalu na Szwajcarskiej przebywa 125 osób, z czego 19 podłączonych jest do respiratora – poinformował Jacek Jaśkowiak.

W całej Polsce mamy 107 pacjentów podłączonych do respiratora, na 1500 dostępnych. – Minister Zdrowia.

Premier Morawiecki natomiast poinformował, że spodziewają się szczytu zachorowań na przełomie maj/czerwiec.

• Evernote
  • Gmail
  • Print Friendly
  • Blogger
  • Evernote
  • Gmail
  • Print Friendly
  • Blogger

Premier Morawiecki poinformował również, że na chwilę obecną mamy 150 000 testów na koronovirusa dostępnych w kraju, drugie tyle jest w drodze (umowa opiewa na 800 000 testów).

Na chwile obecną mamy 85 467 przebadanych próbek.
4 201 dało wynik pozytywny.

Łukasz Szumowski, minister zdrowia:
„Gdyby nie wprowadzone restrykcje, mielibyśmy obecnie 16,5 tysiąca zakażonych koronawirusem.”

SZKOLNICTWO:
We Francji nie odbędą się matury.  740 tys. uczniów nie przystąpi do egzaminów. Oceny na maturze zostaną wystawione na podstawie ocen cząstkowych za rok szkolny 2019/2020.

W naszym kraju nadal brak decyzji co z nadchodzącymi egzaminami.