Szanowni Państwo,
Od pewnego czasu zachodzi wiele zmian na liniach autobusowych. Przyczyn jest wiele.
Jedną z nich jest #Coronavirus, inną remont Ronda Rataje.
W aktualnej chwili większość autobusów za przystanek końcowy ma zajezdnię na Franowie, po remoncie Ronda Rataje, wszystko ma wrócić do normy.

Niestety autobusy linii 511 i 512 od samego początku dojeżdżały tylko do Franowa, pokonując jeszcze kilka przystanków na poznańskich osiedlach. Po rozmowach z mieszkańcami, wiele osób wyraziło zainteresowanie tym, by chociaż jeden z nich dojeżdżał do Ronda Rataje. Złożyłem w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta i Gminy Kórnik, oraz Rady. Okazuje się, że za odcinek końcowy na terenie Poznania, odpowiada ZTM i to do nich przekierowano nasze pismo.

ZTM poinformował, że dopóki trwa remont Ronda Rataje będą one dalej jeździć na Franowo.
Natomiast kolejną inwestycją planowaną jest remont torowiska wzdłuż trasy Kórnickiej wtedy autobusy 511 i 512 jako punkt końcowy będą miały dworzec na Rondzie Rataje. Po tych wszystkich inwestycjach ZTM, przygotuje ankietę dla pasażerów by wyrazili swoje zdanie.

  • Facebook
  • Twitter
  • Evernote
  • Pinterest
  • Gmail
  • Print Friendly
  • LinkedIn
  • Blogger