Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że w najbliższych dniach, wyda rekomendacje do noszenia maseczek przez Polaków.

Na ulicach, w przestrzeni publicznej zasłanianie twarzy jest coraz bardziej zasadne, więc pewnie za chwilę taką rekomendację wydamy – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że maseczka nie musi być specjalistyczna i z certyfikatem.
To może być kawałek materiału, aby wirus zatrzymywał się w ogromnej większości na takiej maseczce – dodał minister Szumowski.
Wypowiedzi tych udzielił minister w programie Wirtualnej Polski.

Co za tym idzie? sugerujemy zacząć zaopatrywać się w maseczki, by nie było problemu z ich dostępnością, a firmy szyjące mogły się wyrobić. Ministerstwo oczywiście poinformowało, że jeśli wejdzie takie zalecenie, to będzie kilka dni czasu na zaopatrzenie się w nie.
Tylko co rozumieć przez kilka dni? Obostrzenia wszystkie kończą się 11 kwietnia, Kancelaria Premiera zapowiedziała, wystąpienie Ministrów i Premiera na dzień 9 kwietnia. Prawdopodobnie wtedy dowiemy się o ile jest przedłużony status epidemii, jakie zakazy dalej obowiązują, oraz od kiedy będziemy zobowiązani nosić maseczki.

Oczywiście Burmistrz Przemysław Pacholski i Sebastian Wlazły (Miasta i Gminy Kórnik), zamówili dla nas mieszkańców maseczki, ale kiedy zostaną dostarczone, to nie od nich już zależy, tylko od firmy szyjącej, nawet jeśli to wypada mieć ich więcej niż jedna czy dwie sztuki.