[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″ column_structure=”1_2,1_2″][et_pb_column _builder_version=”4.4.3″ type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”4.4.3″ hover_enabled=”0″]

Od dziś lasy są znów dostępne.

W nowym rozporządzeniu z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Rada Ministrów zniosła obowiązujący wcześniej zakaz korzystania z terenów leśnych pełniących funkcje publiczne, w tym państwowych lasów i parków narodowych. Jedyny wyjątek dotyczy obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać (§16 ust. 2 pkt 2). Wyłączone z użytkowania obiekty będą odpowiednio oznaczone przez leśników taśmą lub w inny sposób, ale niezależnie od tego stosujmy się do generalnego zakazu korzystania z takich miejsc i urządzeń. Otwarte i dostępne będę natomiast leśne parkingi i miejsca postojowe.

O ile jednak po samym lesie możemy spacerować bez maseczki, to musimy jej użyć przebywając na leśnym parkingu lub miejscu postojowym (§18 ust. 1 pkt 2).


Jednak nadal nie wolno korzystać z wiat, miejsc biwakowych, leśnych siłowni, placów zabaw, wież lub tarasów widokowych,itp. Na parkingu leśnym trzeba używać maseczek, ale w lesie nie ma już takiego obowiązku.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column _builder_version=”4.4.3″ type=”1_2″][et_pb_image src=”https://gminakornik.pl/wp-content/uploads/2020/04/dostęp-do-lasów.jpg” _builder_version=”4.4.3″ hover_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″ column_structure=”1_2,1_2″][et_pb_column _builder_version=”4.4.3″ type=”1_2″][et_pb_image src=”https://gminakornik.pl/wp-content/uploads/2020/04/arboretum-kórnickie.jpg” _builder_version=”4.4.3″ hover_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column _builder_version=”4.4.3″ type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”4.4.3″ hover_enabled=”0″]

Arboretum w Kórniku pozostaje nadal zamknięte. 
Urząd Miasta zapewnia, że w ciągu najbliższych dni zostanie otwarte, lecz musi zostać ono przygotowane na odwiedzających. 
Zostaną Państwo poinformowani o otwarciu.

 Pada wiele pytań czy można korzystać z Proemady, odpowiedź brzmi można, lecz jest to traktowane jako miejsce publiczne i należy mieć maseczkę i zachować odległość 2m. Nie wolno korzystać z infrastruktury takiej jak place zabaw.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Share.

Leave A Reply

Exit mobile version