W czwartek dowiedzieliśmy się, że Poczta Polska wysłała do samorządów maile z informacją, w jaki sposób należy przekazać instytucji dane obywateli niezbędne do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. W tej chwili trwa sprawdzanie czy nadawcą była naprawdę Poczta Polska, czy była to może próba wyłudzenia danych osobowych przez hakera.

Nasz Burmistrz oraz Sympatycy Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni wydali stosowne oświadczenie dotyczące przekazania danych, w którym to nie zgadzają się na ich udostępnienie. Oczywiście, jeśli Rząd zmieni prawo, co jest możliwe to dane te zostaną przekazane.

W podobnym tonie zareagował Prezydent Miasta Poznania, który po konsultacji z prawnikami, również poinformował, że nie wyda danych obywateli z rejestru PESEL.