„Drodzy Rodzice, Zawodnicy i Zawodniczki Klubu Sportowego Avia Kamionki,

Od poniedziałku 4 maja 2020 jeśli władze samorządowe podtrzymają decyzje rządowe rozpoczynamy regularne treningi dla chętnych zawodników KS AVIA.

Musimy zachować kilka zasad, które są ściśle narzucone przez organy rządowe, a mianowicie:

  • trening może odbywać się w małych grupach 6 osobowych plus trener, wiąże się to z nową organizacją dla całego Klubu (grupy będą stałe bez możliwości zamiany zawodników pomiędzy nimi),
  • przewidujemy jednostkę trwającą 45 minut plus 15 minut na odkażenie sprzętu sportowego oraz przygotowanie nowej grupy do następnych zajęć treningowych,
  • planujemy dwie grupy treningowe na każdy rocznik (decyduje kolejność zgłoszeń), ponieważ mamy tylko dwie bazy treningowe, czyli boisko trawiaste oraz Orlik, miejsca jest mało prosimy o zapisywanie się TYLKO drogą mailową na adres ks@aviakamionki.pl
  • sprawna dwustronna komunikacja zdecydowanie ułatwi nam ułożenie nowego harmonogramu treningowego,
    każdy zawodnik powinien posiadać własną piłkę, jeśli jej nie będzie miał wypożyczy ją od Klubu.
  • przed treningiem i po treningu należy mieć założoną maseczkę, także w czasie oczekiwania przed boiskiem na trening, podczas treningu maseczka nie jest wymagana.


Wejście na boisko odbywa się tylko za zgodą trenera prowadzącego po uprzednim opuszczeniu go przez poprzednią grupę. Szatnie będą zamknięte, czynna będzie jedna toaleta, przed wejściem i przed wyjściem z obiektu trener każdemu zawodnikowi odkaża dłonie środkiem antybakteryjnym.

Obowiązuje nakaz utrzymywania bezpieczniej odległości minimum 2 metry od trenera i innych zawodników,zawodnicy bezwzględnie wykonują polecenia trenera, zawodnik naruszający zasady bezpieczeństwa i nie stosujący się do poleceń trenera będzie zmuszony opuścić obiekt i zostanie skreślony z listy bez prawa ubiegania się o zwrot opłaconej składki.

Osoby zapisane od maja płacą pełną składkę zgodnie z umową członkowską, zapisując się na trening rodzic wyraża zgodę na przekazanie niezbędnych danych swojego dziecka zarządcy obiektu oraz Sanepidowi.

Ze swojej strony gwarantujemy w pełni profesjonalne podejście z uwzględnieniem wszystkich wytycznych, które będą ściśle narzucone przez organy kontrolujące bezpieczeństwo na obiektach sportowych.
Treningi będą tak przygotowane aby nie zawierały ćwiczeń wymagających kontaktu z partnerem. Wytyczne na temat metodyki treningu otrzymamy od Trenera Koordynatora Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W pierwszym okresie na pewno nie będzie łatwo nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale musimy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo nasze oraz naszych najbliższych.

Godziny i dni treningów oraz listę zawodników wyślemy mailowo oraz opublikujemy na FB.
O kolejnych zmianach wprowadzanych przez władze i poluzowaniu wytycznych będziemy informować na bieżąco.
W razie pytań służymy pomocą oraz informacją, proszę czekajcie na kolejne informacje.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu oraz Trenerzy KS Avia KamionkiŹródło: https://www.facebook.com/AVIAKamionki/