Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta i Gminy Kórnik, Pan Tomasz Haremza przedstawił sprawozdanie z działań Straży Miejskiej Miasta i Gminy Kórnik. Kilka ciekawostek dla Państwa:


Straż Miejska, w okresie od 20.02 do 20.04, ujawniła 94 wykroczenia.
Mandaty karne nałożono w 22 przypadkach na kwotę 2 750zł, z czego 82 % stanowiły wykroczenia porządkowe i 18 % wykroczenia drogowe. W 72 przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego poprzez pouczenie zgodnie z art. 41 kodeksu wykroczeń.

W dniu 07.03.2020 r około godz. 18.25 patrol łączony Policji i Straży Miejskiej
w miejscowości Kamionki ul. Poznańska dokonał zatrzymania kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu. Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi KP Kórnik.

W dniu 12.03.2020 r Strażnicy Miejscy interweniowali w sprawie porzuconych trzech pojazdów w miejscowości Czołowo. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela pojazdów i doprowadzono do ich usunięcia na koszt właściciela pojazdów.

W dniu 28.03.2020 r o godz. 13.10 w miejscowości Borówiec Strażnicy Miejscy ujawnili sprawcę wypalania trawy i trzciny, który został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego. Do ugaszenia pożaru wezwano na miejsce jednostki OSP Kamionki i Kórnik.

W dniu 30.03.2020 r Strażnicy Miejscy wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej KP Kórnik i Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu uczestniczyli w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca gminy Kórnik. Mężczyznę odnaleziono w godzinach popołudniowych w masywie leśnym, gdzie ujawniono że popełnił samobójstwo.

Od dnia 27.02.2020 r wszyscy pracownicy Wydziału Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego są zaangażowani w prowadzone działania na terenie Miasta i Gminy Kórnik pod kątem przeciwdziałania i zwalczania pandemii koronawirusa „Covid-19”. Powyższe działania udokumentowane zostały w teczce zagadnieniowej prowadzonej przez Wydział Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego pod liczbą WB2-SM.5532.1.2020.

W okresie od 21.02.2020r do 20.04.2020r pracownicy monitoringu miejskiego przyjęli 23 zgłoszeń o padłej zwierzynie na terenie gminy Kórnik.

Oprócz tych czynności sprawdzono 9 posesji pod kątem spalania odpadów. Pełniono nadzór nad skazanymi oraz wiele wiele innych czynności.

Patrol pieszyPatrol RadiowozemKontrola miejsc zagrożonychKontrola posesji
508 h894 h578 – kontroli18 – posesji

Z tego miejsca dziękuje Strażnikom Miejskim za wykonywanie tych wszystkich czynności, za dbanie o ład i porządek na rzecz naszej Gminy i Mieszkańców, byśmy wszyscy mogli czuć się bezpieczniej. Panu Tomaszowi Haremzie dziękujemy za sprawozdanie.

PEŁNA WERSJA SPRAWOZDANIA – POBIERZ

Centrum Monitoringu i Zdarzeń w Kórniku
+ 48 604 607 104

sm@kornik.plZdjęcie poglądowe – Radiowóz Straży Miejskiej w Poznaniu.