Szkoła Podstawowa w Kamionkach, chciało by się rzecz, oaza spokoju. Niestety jest zupełnie inaczej.
Nie dość, że jeszcze sytuacja się nie uspokoiła po poprzednich wydarzeniach, mamy w toku kolejne.
Mianowicie Rodzice Szkoły Podstawowej w Kamionkach dowiedzieli się, że od 1 września 2020 roku, Wydział Oświaty zrezygnował z nauczania drugiego języka w klasach 4 – 6. Nauczanie ma dotyczyć tylko klasy 7 i 8, co więcej wybrano, że drugim językiem będzie tylko i wyłącznie język niemiecki, tym samym pozbawiono rodziców i dzieci prawa wyboru.

W dniu dzisiejszy, odbyła się Komisja Skarg i Wniosków, część radnych która należy do tej komisji zapoznała się z tematem. Temat zapewne zostanie przekazany na posiedzenie sesji i poddany głosowaniu, lecz jeszcze nie wiadomo kiedy. Jak zapatrują się radni na likwidacje języka?

Poniżej prezentujemy wnioski i pisma które wpłynęły od rodziców do Burmistrza oraz Rady Gminy.
Link do petycji: TUTAJ

 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger
 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger
 • Facebook
 • Twitter
 • Evernote
 • Pinterest
 • Gmail
 • Print Friendly
 • LinkedIn
 • Blogger