– Autobusy mogą już powrócić na teren dworca i mamy nadzieję, że pasażerowie odczują pozytywną zmianę. Stara nawierzchnia placu przed dworcem została rozebrana i wymieniona na nową. Perony są wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstał też jeden nowy peron autobusowy.

W poniedziałek uruchomiona zostanie większość peronów na dworcu Rataje. Dzięki temu autobusy linii nr: 152, 162, 166, 181, 184 i 196 oraz linie nocne nr 244 i 247 powrócą na perony na dworcu. Z użytkowania wyłączony zostanie jedynie peron nr 1. Jest to konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, podczas realizacji przez wykonawcę II etapu inwestycji na dworcu.

Przypominamy, że linie podmiejskie nr: 431, 432, 435, 501, 502, 560 i 561 oraz miejska nr 155, swój początkowy/końcowy przystanek mają na Franowie, gdzie pasażerowie mogą się wygodnie przesiąść na linie tramwajowe.

Autobusy linii nr 165 wciąż będą kończyć bieg na przystanku Kórnicka.

Źródło: ZTM Poznań


Share.

Twórca i właściciel portalu gminakornik.pl. Od 2024 roku Radny Miasta i Gminy Kórnik w kadencji 2024–2029. Urodzony w Poznaniu, od 2016 roku mieszkaniec Gminy Kórnik. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości oraz Wyższej Szkoły Logistyki. Zawodowo i społecznie związany z tematami bezpieczeństwa, samorządu oraz spraw lokalnych. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania czasu z rodziną. Szczególnie ceni Gminę Kórnik za jej walory przyrodnicze, przestrzeń do życia i potencjał rozwojowy. Portal gminakornik.pl prowadzi z myślą o rzetelnym informowaniu mieszkańców oraz wzmacnianiu lokalnej wspólnoty.

Comments are closed.

Exit mobile version