Szanowni Państwo, właśnie dostałem informację, że jeden z pracowników szkoły miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Osoba to od ponad tygodnia jest nieobecna w pracy. Kontaktowałem się z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, który zalecił wszystkim uczniom i pracownikom wzmożoną obserwację stanu swojego zdrowia. Osoby, u których wystąpiły objawy wskazujące na zakażenie, powinny pozostać w domu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu uzyskania wytycznych na temat dalszego postępowania. Proszę jednocześnie o pilne dostarczenie do szkoły informacji o ewentualnych zaleceniach lekarza rodzinnego – napisał

Andrzej Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach. 

Taką informacje, znaleźli rodzice dzieci. Mimo to nie zmieniono trybu pracy. Sanepid sugeruje obserwacje.