4.1 C
Kórnik
niedziela, 28 lutego, 2021

DWA MEDALE MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁKI KOLARSKIEJ Z KÓRNIKA.

Ostatnią imprezą kolarską w tym roku były Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich rozegrane na torze w Pruszkowie. Tradycyjnie ekipa z Kórnika wróciła ze zdobyczą medalową, tym razem były to dwa krążki. Autorką pierwszego z nich była Michalina Oleszak w wyścigu na 250m ze startu lotnego w kategorii 12 lat, a drugiego Stanisław Zimny w najtrudniejszym wyścigu eliminacyjnym chłopców 13 lat. W sumie mistrzostwa rozegrano w 4 konkurencjach.

W pozostałych w/w również byli bardzo bliscy medalu. W wyścigu na 250m Stasiu Zimny stracił do złotego medalu zaledwie 0:11 sek, a dało to dopiero 5 miejsce, Lucjan Nowicki był 15, a Franciszek Mumot 24.

W wyścigu scratch Zimny zajął 4 miejsce, Mumot 9, a Nowicki 13, natomiast w wyścigu punktowym zajęli kolejno miejsca 8, 9 10. Michalina Oleszak była jeszcze dwukrotnie 5 w scratchu i w wyścigu eliminacyjnym.

W kategorii dziewcząt do lat 13 szkółkę z Kórnika reprezentowała Emilia Wojciechowska, która zajęła 16 miejsce na 250m i 14 w wyścigu punktowym. W Pruszkowie mieliśmy jeszcze dwóch reprezentantów wśród 14-latków. Julian Gabrusewicz był 16 na 250m i 20 w scretchi i wyścigu punktowym, Natomiast Franciszek Cierpikowski był 36 na 250m i 7 w finale B scretcha. Warto dodać, że całą ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, a po za Michaliną Oleszak i Franciszkiem Mumotem wszyscy to całkowici debiutanci w rywalizacji torowej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas na

988FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości