Od środy (9 grudnia) na ul. B. Krzywoustego kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. To chyba ostatni spokojny dzień na tej trasie.

W nocy z wtorku na środę ruch pod wiaduktem w kierunku centrum Poznania zostanie przełożony na przeciwległą jezdnię. Wiąże się to ze zwężeniem trasy Katowickiej do jednego pasa.

Jezdnia wjazdowa do miasta zostanie zamknięta pod przebudowywanym obiektem wraz z łącznicą z ul. Szwedzkiej. Pojazdy jadące w kierunku centrum już na wysokości wiaduktu w ciągu ul. Szwedzkiej napotkają na zwężenie, a zaraz potem zostaną poprowadzone na przeciwległą jezdnię, w stronę Kórnika. Po minięciu rozbieranego wiaduktu wrócą na pierwotny tor jazdy.

Kierowcy jadący z ul. Szwedzkiej będą mogli poruszać się wcześniej wyznaczonym objazdem przez ul. Krzywoustego, przy Kinepolis, Klenowską i Krzywoustego.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Źródło: PIM

Share.

Twórca i właściciel portalu gminakornik.pl. Od 2024 roku Radny Miasta i Gminy Kórnik w kadencji 2024–2029. Urodzony w Poznaniu, od 2016 roku mieszkaniec Gminy Kórnik. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości oraz Wyższej Szkoły Logistyki. Zawodowo i społecznie związany z tematami bezpieczeństwa, samorządu oraz spraw lokalnych. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania czasu z rodziną. Szczególnie ceni Gminę Kórnik za jej walory przyrodnicze, przestrzeń do życia i potencjał rozwojowy. Portal gminakornik.pl prowadzi z myślą o rzetelnym informowaniu mieszkańców oraz wzmacnianiu lokalnej wspólnoty.

Leave A Reply

Exit mobile version