niedziela, 28 lutego, 2021

Informacja Burmistrza w sprawie szczepień na COViD-19

„Szanowni Mieszkańcy.

Dzisiaj wspólnie z Piotrem Wiśniewskim – Dyrektorem Biura Metropolii Poznań wizytowaliśmy dwa obiekty, które zgłosiliśmy do NFZ jako miejsca, gdzie mogą być prowadzone szczepienia na COViD-19:

Jeśli NFZ zatwierdzi wskazane lokalizacje jako punkty szczepień, niezwłocznie przekażę Państwu informacje o możliwości zapisów na szczepienia w tych punktach.

Jednocześnie informuję, że będzie organizowany transport do punktów szczepień dla osób, które: posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Za transport tych osób będzie odpowiadał wyznaczony do tego celu koordynator, z którym będzie można się kontaktować telefonicznie.Szczegóły podam już w najbliższych dniach.

W pierwszej kolejności zapisy na szczepienia będą prowadzone dla osób w wieku powyżej 80 lat. Zapisy dla tej grupy wiekowej mają rozpocząć się 15 stycznia 2021 r. i mają trwać do 21 stycznia 2021 r. Szczepienia osób z grupy powyżej 80 roku życia mają rozpocząć się 25 stycznia 2021 r.

O terminach zapisów i szczepień dla innych grup wiekowych będę Państwa informował na bieżąco, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.

Uprzejmie proszę, aby na zapisy telefoniczne dzwoniły osoby ze wskazanych grup wiekowych adekwatnie do terminów podanych w komunikatach.”

Oprócz komunikatu Burmistrza przypominamy również, że szczepienia na terenie Gminy Kórnik odbywać się bedą w 4 przychodniach na terenie naszej Gminy.

Miejscowość:Adres:Podmiot:
Kórnikul. Armii Krajowej 27FORESHADOW Sp. z o.o.
Kamionkiul. Platanowa 18MEDKAM Anna Michałek
Kamionkiul. Mostowa 12CENTRUM ZDROWIA RODZINY
Borówiecul. Szkolna 1CNZOZ „DOM ZDROWIA”
Robakowoul. Szkolna 18CENTRUM MEDYCZNE KORMED