4.1 C
Kórnik
niedziela, 28 lutego, 2021

Informacja Burmistrza w sprawie szczepień na COViD-19

„Szanowni Mieszkańcy.

Dzisiaj wspólnie z Piotrem Wiśniewskim – Dyrektorem Biura Metropolii Poznań wizytowaliśmy dwa obiekty, które zgłosiliśmy do NFZ jako miejsca, gdzie mogą być prowadzone szczepienia na COViD-19:

Jeśli NFZ zatwierdzi wskazane lokalizacje jako punkty szczepień, niezwłocznie przekażę Państwu informacje o możliwości zapisów na szczepienia w tych punktach.

Jednocześnie informuję, że będzie organizowany transport do punktów szczepień dla osób, które: posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Za transport tych osób będzie odpowiadał wyznaczony do tego celu koordynator, z którym będzie można się kontaktować telefonicznie.Szczegóły podam już w najbliższych dniach.

W pierwszej kolejności zapisy na szczepienia będą prowadzone dla osób w wieku powyżej 80 lat. Zapisy dla tej grupy wiekowej mają rozpocząć się 15 stycznia 2021 r. i mają trwać do 21 stycznia 2021 r. Szczepienia osób z grupy powyżej 80 roku życia mają rozpocząć się 25 stycznia 2021 r.

O terminach zapisów i szczepień dla innych grup wiekowych będę Państwa informował na bieżąco, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.

Uprzejmie proszę, aby na zapisy telefoniczne dzwoniły osoby ze wskazanych grup wiekowych adekwatnie do terminów podanych w komunikatach.”

Oprócz komunikatu Burmistrza przypominamy również, że szczepienia na terenie Gminy Kórnik odbywać się bedą w 4 przychodniach na terenie naszej Gminy.

Miejscowość:Adres:Podmiot:
Kórnikul. Armii Krajowej 27FORESHADOW Sp. z o.o.
Kamionkiul. Platanowa 18MEDKAM Anna Michałek
Kamionkiul. Mostowa 12CENTRUM ZDROWIA RODZINY
Borówiecul. Szkolna 1CNZOZ „DOM ZDROWIA”
Robakowoul. Szkolna 18CENTRUM MEDYCZNE KORMED

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas na

988FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości