8.1 C
Kórnik
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

PSZOK Czołowo – co dalej? Stacja przeładunkowa w Gminie Kórnik?

Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska podjęła temat PSZOK Czołowo, którego ważą się losy. ZGO Jarocin twierdzi, że miejsce składowania nie spełnia norm i jest zbyt małe. ZGO Jarocin stawia warunek, że będzie prowadzić PSZOK Czołowo jeśli na terenie naszej Gminy powstanie stacja przeładunkowa.

Pisaliśmy o tym tutaj:
https://gminakornik.pl/2020/11/13/pszok-czolowo-do-oddania-lub-stacja-przeladunkowa-na-naszym-terenie/

Aktualna korespondencja Burmistrza Sebastiana Wlazłego i Komisji Rolnictwa, z ZGO Jarocin. Co ciekawe w aktualnym piśmie, ZGO Jarocin pisze, że na PSZOK Czołowo nigdy nie były składowane odpady komunalne, są one tymczasowo magazynowane. Natomiast w piśmie wcześniejszym z dnia 23.10.2020 podali oni ilość dostarczanych odpadów komunalnych na w/w PSZOK Czołowo w poprzednich latach.

Wiemy też, że ZGO Jarocin nie zgadza się by stacja przeładunkowa obsługiwała tylko naszą gminę. Mają tam trafiać śmieci z całej Gminy Mosina.

Pytanie kolejne gdzie, miała by powstać nowa stacja przeładunkowa na terenie naszej gminy? Czy mamy taki teren z dala od zabudowań? Czy znów nie ucierpi krajobraz i środowisko? Płacimy najwyższą stawkę za wywóz odpadówśmieci, a teraz mamy zgadzać się jeszcze na stacje przeładunkowe na terenie Gminy Kórnik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,157FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości