poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

PSZOK Czołowo – co dalej? Stacja przeładunkowa w Gminie Kórnik?

Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska podjęła temat PSZOK Czołowo, którego ważą się losy. ZGO Jarocin twierdzi, że miejsce składowania nie spełnia norm i jest zbyt małe. ZGO Jarocin stawia warunek, że będzie prowadzić PSZOK Czołowo jeśli na terenie naszej Gminy powstanie stacja przeładunkowa.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Aktualna korespondencja Burmistrza Sebastiana Wlazłego i Komisji Rolnictwa, z ZGO Jarocin. Co ciekawe w aktualnym piśmie, ZGO Jarocin pisze, że na PSZOK Czołowo nigdy nie były składowane odpady komunalne, są one tymczasowo magazynowane. Natomiast w piśmie wcześniejszym z dnia 23.10.2020 podali oni ilość dostarczanych odpadów komunalnych na w/w PSZOK Czołowo w poprzednich latach.

Wiemy też, że ZGO Jarocin nie zgadza się by stacja przeładunkowa obsługiwała tylko naszą gminę. Mają tam trafiać śmieci z całej Gminy Mosina.

Pytanie kolejne gdzie, miała by powstać nowa stacja przeładunkowa na terenie naszej gminy? Czy mamy taki teren z dala od zabudowań? Czy znów nie ucierpi krajobraz i środowisko? Płacimy najwyższą stawkę za wywóz odpadówśmieci, a teraz mamy zgadzać się jeszcze na stacje przeładunkowe na terenie Gminy Kórnik?