4.1 C
Kórnik
niedziela, 28 lutego, 2021

Piesi nie noszą odblasków poza terenem zabudowanym. Kontrole Policji w Gminie Kórnik. [wideo]

Zobaczcie uważnie to nagranie. Są na nim 4 różne sytuacje z osobami pieszymi, które poruszają się o zmierzchu poza terenem zabudowanym. Wnioski zostawimy do indywidualnej oceny.

Nagrania zostały zrobione 16 lutego br. Tego wieczoru policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili, czy mieszkańcy tej gminy używają odblasków by być widocznym dla kierowców. Ci, którzy ich nie mieli – otrzymali od mundurowych.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Kara za brak odblasków

Nie zostały ustalone kary za nieprzestrzeganie przepisu dotyczącego noszenia odblasków po zmroku. Z drugiej strony art. 79 kodeksu wykroczeń mówi, że za złamanie innych przepisów drogowych grozi kara sięgająca nawet 3 tys. zł.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas na

988FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości