Przedszkole w Szczytnikach przyjmuje dzieci mimo obostrzeń?

W dniu dzisiejszym dotarły do nas informacje od rodziców o tym, że Przedszkole w Szczytnikach – Akademia Malucha, przyjmuje wszystkie dzieci, nawet nieuprawnionych rodziców. Nie udało się nam potwierdzić tego faktu i uzyskać komentarza, czy są przestrzegane obostrzenia czy też nie.

Poniżej informacja od naszego czytelnika:

W przedszkolu Akademia Malucha w Szczytnikach gm. Kórnik, od początku wprowadzenia obecnie obowiązujących obostrzeń, są przyjmowane dzieci osób nieuprawnionych do tego. Było to nawet ogłoszone publicznie na facebookowej stronie placówki, lecz gdy wszyscy zainteresowani już o tym fakcie wiedzieli, komunikat został usunięty. Rodzice podpisują coś w rodzaju oświadczenia o wzięciu na siebie odpowiedzialności za fakt przysłania dziecka do przedszkola i hulaj dusza, piekła nie ma. Z tego co wiem, jedna z mam zgłosiła ten fakt na policję, lecz od tygodnia nikt z tym nic nie zrobił. Pozostali rodzice, mimo wyrażania oburzenia na wewnętrznym forum internetowym, też nie kwapią się, by zadziałać w tej sprawie. Może Państwo się tym zainteresują.

Dane czytelnika do informacji Redakcji.

Do przedszkola nie dodzwoniliśmy się, wysłaliśmy pocztą elektroniczną prośbę o informacje i ustosunkowanie się do zarzutów. O informacje w sprawie poprosiliśmy również Rzecznika Policji, czy faktycznie otrzymali takie zgłoszenie i co się dzieje w sprawie. O odpowiedziach poinformujemy niezwłocznie.

3 KOMENTARZE

  1. Nie oni jedni w gminie. W Kórniku w jednym z Prywatnych przedszkoli pani dyrektor również dała jasno do zrozumienia że przedszkole nie weryfikuje oświadczeń rodziców.

  2. No i? Boli kogoś ten fakt? Żeby wejść na basen czy siłownię ludzie też kombinowali i zakładali związki sportowe o komicznych nazwach…mogli wejść? mogli bo należeli do jakiegoś związku sportowego…ludzie nie bądźcie zawistni…

  3. Użytkowniku Mieszkaniec, a jak przedszkole ma zweryfikować oświadczenia rodziców? Rodzic podpisuje oświadczenie i my, jako placówka, takie oświadczenie musimy przyjąć.
    Po drugie ufamy rodzicom, którzy zostawiają pod opieką swoje pociechy. To jest zasada wzajemności. Oni nam, my im:)
    RODO, radzę poczytać i trochę się dowiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,241FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości