13.3 C
Kórnik
piątek, 14 maja, 2021

Apel Szpitala w Puszczykowie o pomoc.

„Szpital w Puszczykowie zaapelował o pomoc, zarówno dla samej placówki jak i przede wszystkim dla swoich pacjentów. – Jesteśmy teraz na pierwszej linii walki z pandemią. Codziennie walczymy o życie i zdrowie ponad stu pacjentów zakażonych SARS CoV-2. Po roku zmagania się z pandemią już wiele o niej wiemy, ale intensywność tej fali zakażeń może zaskoczyć każdy, nawet najlepiej przygotowany szpital – czytamy w komunikacie.

– Jesienią ubiegłego roku doświadczyliśmy z Państwa strony nieocenionej pomocy. Bardzo sobie cenimy te odruchy serca! Tegoroczna wiosna potroiła skalę zaangażowania Szpitala w walkę z Covid-19. To dla Szpitala ogromne wyzwanie. Bardzo zwiększyły się w porównaniu z ubiegłymi latami koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego – to są ilości z jakimi dotąd nie mieliśmy nigdy do czynienia – informuje placówka z powiatu poznańskiego.

– Dlatego zwracamy się do Państwa z kolejnym apelem o pomoc: materialną i finansową. Przede wszystkim prosimy o wsparcie dla naszych pacjentów oddziałów covidowych, którzy z epidemiologicznych względów nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych. Bywa, że ich najbliżsi pozostają w kwarantannie lub co gorsza – sami są zakażeni. Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach! Z wdzięcznością przyjmiemy też kosmetyki i środki higieny osobistej – apeluje Szpital w Puszczykowie.

Koordynatorem zbiórki darów jest Ochotnicza Straż Pożarna Puszczykowo mieszczący się przy ul. Nadwarciańskiej 11b, 62-040 Puszczykowo. Więcej informacji pod nr tel. 883 653 440 oraz na profilu facebookowym OSP Puszczykowo. – Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć nas finansowo, podpowiadamy, że wpłat można dokonywać na konto Szpitala: CITI Bank Handlowy w Warszawie S.A. 85 1030 1247 0000 0000 8977 9006 z dopiskiem „darowizna na walkę z pandemią” – informuje placówka z Puszczykowa.”

Autor: Tomasz Sikorski
Źródło: https://powiat.poznan.pl/szpital-zaapelowal-o-pomoc-2/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,203FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości