piątek, 14 maja, 2021

Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych – Powiat Poznański.

Zbliża się czas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Od 17 maja do 31 maja 2021 r. absolwenci ósmych klas szkół podstawowych mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły.

Nabór w powiecie poznańskim i Poznaniu odbywa się elektronicznie na stronie nabor.pcss.pl Każdy uczeń ma prawo wyboru sześć szkół oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach. Kandydat zainteresowany szkołami z powiatu poznańskiego i Poznania wskazuje swoje wybory na jednym wniosku.

Ze względu na stan epidemii wnioski można składać (należy wybrać tylko JEDEN sposób):

1. Przez SYSTEM NABÓR
2. Listem poleconym (liczy się data wpływu do szkoły)
3. Dostarczając do skrzynki podawczej w szkole pierwszego wyboru.

Uczniowie mają do wyboru: 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub 3-letnią branżową szkołę I stopnia.

Od 25 czerwca do 14 lipca 2021 r. -należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty

22 lipca 2021 r. – listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Od 23 lipca do 2021 r. do 30 lipca 2021 r. – potwierdzenie woli przyjęcia oraz przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły wraz z oryginałem zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

2 sierpnia 2021 r. nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Źródło: Powiat Poznański