18.1 C
Kórnik
czwartek, 13 maja, 2021

Interwencje Straży Miejskiej z Kórnika.

W dniu dzisiejszym ukazało się nowe sprawozdanie Komendanta Straży Miejskiej w Kórniku od dnia 21.03.2021 do 20.04.2021. W sprawozdaniu możemy zapoznać się z interwencjami jakie Straż Miejska Gminy Kórnik musiała podejmować.

Niszczenie placu zabaw w Kamionkach.

W dniu 29 marca 2021 r pracownik WSMiZK około godz. 20.20 podczas obserwacji monitoringu miejskiego zauważył kilku osobową grupę mężczyzn, która dokonuje niszczenia placu zabaw w miejscowości Kamionki. Powiadomiono o zdarzeniu dyżurnego KMP w Poznaniu, mężczyźni oddalili się przed przybyciem patrolu policji.

W dniu 30.03.2021 r strażnicy miejscy przy współpracy operatora monitoringu miejskiego około godz. 17.55 po pościgu pieszym dokonali ujęcia jednego ze sprawców zniszczenia placu zabaw dzień wcześniej. W wyniku wykonanych czynności sprawcę zniszczenia placu zabaw doprowadzono do miejsca zamieszkania i przekazano prawnym opiekunom pod opiekę z uwagi na fakt iż osoba ujęta była niepełnoletnia. Na podstawie rozpytania i przeprowadzonych rozmów ustalono pozostałych sprawców. Z wykonanych czynności sporządzono dokumentację i przekazano zgodnie z właściwością do KP Kórnik celem pociągnięcia sprawców niszczenia mienia do odpowiedzialności karnej.

Nadmiar alkoholu lub środków odurzających.

Także w dniu 30 marca 2021 r pracownik WSMiZK około godz. 20.00 powiadomił dyżurnego KMP w Poznaniu o osobach nieletnich które znajdują się w miejscowości Kamionki w rejonie ronda i znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających z uwagi na fakt iż nie mogą utrzymać równowagi i się przewracają, oraz wbiegają pod nadjeżdżające pojazdy. Na miejsce przybyli policjanci którzy dokonali zatrzymania obserwowanych osób. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KP Kórnik.

Mieszkańcy zza wschodniej granicy

W dniu 07 kwietnia 2021 r strażnicy miejscy w miejscowości Dachowa prowadzili kontrole posesji w których zamieszkują osoby za wschodniej granicy. Podczas wykonywanych czynności ujawnili na ul. Poznańskiej posesje gdzie zamieszkują obcokrajowcy i brak jest prowadzenia właściwej gospodarki z wytwarzanymi odpadami, oraz panuje ogólny bałagan. W związku z ujawnionymi nie prawidłowościami osoby odpowiedzialne zostały ukarane dwoma mandatami karnymi i zobowiązane do utrzymania czystości oraz prowadzenia właściwej gospodarki odpadami.

Spalanie odpadów

W okresie od dnia 21.03.2021 r do dnia 20.04.2021 r Strażnicy Miejscy przeprowadzili 6 kontroli posesji w związku z zgłoszeniami dotyczącymi podejrzenia spalania odpadów w domowych instalacjach grzewczych:

DataMiejscowośćUlicaWynik kontroli
22.03.2021rKórnikZwierzynieckaNie potwierdzono spalania odpadów
31.03.2021rBiernatkiAl. FlensaNie potwierdzono spalania odpadów
03.04.2021rKórnikPowstańców Wlkp.Potwierdzono spalania odpadów nałożono MKK
12.04.2021 rKórnikBłażejewskaPotwierdzono spalania odpadów nałożono MKK
14.04.2021 rKórnikBłażejewskaNie potwierdzono spalania odpadów
16.04.2021 rDachowaOkrężnaPotwierdzono spalania odpadów nałożono MKK

TELEFON DO ZGŁOSZEŃ INTERWENCJI: + 48 61 817 04 11 wew. 701

Urząd Miasta i Gminy w Kórniku
Wydział Straż Miejska i Zarządzanie Kryzysowe
ul. Poznańska 83 (budynek dawnej gazowni)
62-035 Kórnik

e-mail: sm@kornik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,203FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości