Mieszkańcy Zaniemyśla mieli wybierać wójta 22 listopada ubiegłego roku.
Ze względów na sytuacje epidemiczną termin ten został przesunięty.
Najpierw na grudzień, później z grudnia na styczeń. Kolejne przesunięcie było już o 3 miesiące na kwiecień 2021, ten termin okazał się też złym. Dokładnie za 3 dni czyli
9 maja miały odbyć się wybory Wójta Gminy Zaniemyśl, lecz powyższym rozporządzeniem z dnia 28 kwietnia 2021 r. nowy termin w którym mieszkańcy pójdą do urn to 13 czerwca 2021 roku. Pytanie czy to ostatni już termin ???

Argumentem oczywiście przy każdej zmianie terminu była trwająca pandemia i obawy o mieszkańców.

Dotychczasowy wójt, Krzysztof Urbas, funkcję tę sprawował od 2002 roku. Pod koniec wakacji pisemnie zrzekł się mandatu, po 18 latach rządzenia gminą.

Od października tymczasowym wójtem komisarycznym Zaniemyśla jest Jan Sulanowski, były poznański radny PiS.

Jak będzie w Kórniku?

Wiemy już, że raczej do referendum dojdzie.
W dniu dzisiejszym ekipa „Referendum dla Kórnika” na swoim kanale FB poinformowała o złożeniu wymaganej ilości podpisów i złożeniu formalnego wniosku o odwołanie Burmistrza oraz Rady Miasta i Gminy Kórnik.

Co będzie dalej? Kto wystartuje do wyborów?
Czy będzie również problem z terminem wyborów jak w Zaniemyślu?

W tej chwili musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Aktualizacja: 19:35

Wniosek w Murowanej Goślinie o referendum został odrzucony wraz ze wszystkimi podpisami !