W dniu dzisiejszym ma nastąpić uroczyste otwarcie kładki nad jeziorem Kórnickim.
O tym, że można spacerować po kładce pisaliśmy już 11 września, w dniu festynu ekologicznego.
Kładka jest zwieńczeniem powstałej wcześniej promenady im. Wisławy Szymborskiej w Kórniku.
Od samego początku promenada i kładka miały łączyć centrum miasta i jego zabytki z częścią rekreacyjną na tzw. Kórnickich Błoniach.

Promenada Kórnicka to 2,5 km chodnika nad jeziorem do spacerów, jazdy rowerem.
Promenada biegnie od ulicy Jeziornej wzdłuż jeziora, równolegle do ulicy Zamkowej i Poznańskiej w Kórniku. Łączy trzy niezależne kiedyś miejscowości: Kórnik, Prowent i Bnin. Kładka natomiast to kolejne 136 m podwieszanej konstrukcji nad jeziorem.

Kładka kosztowała 23.930.604, 27 zł, koszt ten był rozłożony na 2 lata.
W 2020 roku na ten cel przeznaczono 14,5 mln zł który został zmniejszony przez dotacje Urzędu Marszałkowskiego.

Kładka została dofinansowana przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kwocie 2 000 000 mln zł. Natomiast Starostwo Powiatowe wraz z Radą Powiatu Poznańskiego przeznaczyło na ten cel 500 000 zł

Na otwarcie zostali zaproszeni Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski, Starosta Powiatu Poznańskiego, Radni Miasta i Gminy Kórnik oraz wielu innych ważnych gości. Z nieoficjalnych informacji mówi się nawet o 80 osobach.