Kilka dni temu nastąpiło otwarcie kładki nad jeziorem Kórnickim. Od tego dnia, następuje masowy atak opozycji na osobę Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik, dotyczący niegospodarności, braku dróg i braku kanalizacji.
Przy tej okazji modne się stały wystąpienia w telewizji, m.in. Pan Damian Zawieja Prezes Stowarzyszenia „My Kórniczanie” stoi na tle osiedla bloków budowanych w Koninku i wypowiada się o brakach kanalizacji.

Nie było by w tym nic dziwnego i złego gdyby nie to, że w 2009 roku, wszyscy radni zagłosowali za uchwaleniem planu dla bloków w tym aktualna Radna Magdalena Kosakowska która założyła klub „My Kórniczanie”.

„My Kórniczanie” krzyczą o braku kanalizacji, a już wtedy, w 2009 roku było wiadomo, że bloki w Koninku dla 1200 osób  będą miały szamba. Mimo posiadanej wiedzy członkini „My Kórniczanie” zagłosowała za uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tej wersji. W tamtym okresie jak widać nie przeszkadzało to, że nikt nie chce tam inwestować w kanalizacje. W protokole z sesji znalazła się informacja Wiceburmistrza:

Wiceburmistrz dodał, że w sprawie kanalizacji tych terenów odbyło się spotkanie w spółce Aquanet, która nie widzi możliwości inwestowania pieniędzy spółki w to przedsięwzięcie pozostaje zatem próba pozyskania inwestorów, sponsorów.

wycinek wypowiedzi z Protokołu Sesji z dnia 16.09.2009 roku

Niedawno pisaliśmy o planie rozbudowy kanalizacji przedstawionym przez Burmistrza (link – poniżej), czy zostanie zrealizowany? Ocenimy za 3 lata.

Share.

6 komentarzy

  1. Ok. Jasne. Ale może spróbujcie pisać artykuły w nieco obiektywniejszy sposób. Bo treść tego brzmi jak żywcem z tvp info.

  2. Faktycznie, artykuł broniący burmistrza z zerowym obiektywizmem. To może ze swojej strony zwrócę się do autora tekstu, żeby raczył wyjaśnić, co oznacza „budowa kanalizacji w Szczytnikach – PO 2029r.” Jak dla mnie dość dziwny horyzont czasowy. Dla przypomnienia: rok 2350 to też będzie PO 2029. Mieszkam tu już trochę czasu i z tego co pamiętam jest to już trzecie albo czwarte przesunięcie terminu. Według pierwszej uchwały rady gminy to Szczytniki już mają kanalizację, według kolejnych jesteśmy w trakcie. Śmiech na sali, tyle są warte uchwały rady gminy i pana burmistrza. Byle do następnych wyborów i jakoś to będzie.

  3. Kanalizacja to zysk dla gminy i aqanetu ,szamba zysk dla szambiarzy i podatek dla gminy tylko …, powinni NAS prosić byśmy się podłączyli …czy ktoś to rozumie ??? Dziś przy takim sprzęcie i technologii???

Leave A Reply

Exit mobile version