Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, 29.09 nastąpi zmiana organizacji ruchu. Prace zostaną przeniesione na drugą stronę jezdni. Zostanie zamknięty m.in. węzeł Koninko prowadzący w stronę Poznania, nie będzie też możliwości zjazdu jadąc od strony Kórnika. Wyjazd na trasę w stronę Poznania możliwy będzie skręcając w ul. Magazynową do węzła Gądki , który będzie otwarty.

Niestety GDDKiA nie udzieliło informacji czy zmiany nastąpią rano, czy dopiero wieczorem. Zmiany i utrudnienia w tej formie potrwają do 13 października.

Z tego powodu powstaną również zmiany w komunikacji na liniach autobusowych 501 i 560.
Na linii nr 501 i 560 w kierunku Poznania nie będą realizowane wyznaczone wjazdy na przystanek Koninko/Węzeł. Obsługa przystanku w kierunku Poznania będzie realizowana w trakcie prac jedynie autobusami linii nr 512.

Jednocześnie informujemy, że nadal kontynuowane będą prace na węźle Kórnik Północ (brak zjazdu od strony Poznania w kierunku Kórnika) w związku z czym autobusy linii nr 501 oraz 560 jadące w kierunku Kórnika i Zaniemyśla z węzła Kórnik Północ kursują do węzła Kórnik Południe, po czym wracają do węzła Kórnik Północ. Przejazd w kierunku przeciwnym realizowany jest bez zmian.

W zmienionych lokalizacjach funkcjonować będą przystanki Świątniczki w kierunku do Poznania (przystanek przeniesiony na pas rozdziału pomiędzy jezdniami) oraz Skrzynki/Jeziorna w kierunku Kórnika (przystanek przeniesiony na pas rozdziału pomiędzy jezdniami).


Share.

Leave A Reply

Exit mobile version