Szanowni Państwo, po raz kolejny w naszej Gminie zawita Krwiobus. Tak, wiemy nie którzy z was powiedzą, że miesiąc temu była akcja krwiodastwa. Niestety stan krwii w magazynach jest bardzo niski. Z jednej strony można winić koronawirusa, bo była długa przerwa w oddawaniu krwii. Z drugiej strony były takie osoby które nie mogły oddać, lub nie pasował im termin, mam nadzieję, że tym razem będą mogli stać się dawcami krwii.

Krew to dar bezcenny. Krwi nie można wyprodukować w laboratorium. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Dlatego tak ważnym jest nieustanne promowanie oddawania krwi.

Oddając jedną jednostkę krwi, ratujesz życie aż trzech osób. Oddając krew 4 lub 6 razy do roku, możesz uratować nawet 24 osoby!

• Evernote
  • Gmail
  • Print Friendly
  • Blogger

Gdzie: Kamionki róg ulicy Poznańskiej i Platanowej
Kiedy: 08.08.2020
Godzina: 9:00 – 14:00

Organizatorzy: Gminakornik.pl, Sołtys Kamionek Północnych z Radą Sołecką oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Następna akcja z krwiobusem odbędzie się dopiero 05.12.2020 roku.

• Evernote
  • Gmail