W dniu wczorajszym w późnych godzinach wieczornych w Kamionkach na ulicy Spacerowej pijany kierowca potrącił dwie osoby.

Uciekł z miejsca zdarzenia. Do obywatelskiego zatrzymania doszło na ul. Mostowej przy Delikatesach Centrum.

Dalsze czynności prowadzi Policja.

Wiadomość otrzymaliśmy od mieszkańca na naszą skrzynkę.

Aktualizacja z Komendy Wielkopolskiej Policji:

„Przypadkowy świadek wypadku w Kamionkach jechał za sprawcą i wskazał go policjantom. Wszystko wydarzyło się w czwartek wieczorem.

Trzy osoby idące tego dnia poboczem nie spodziewały się, że wylądują w szpitalu. Rozpędzony ford mondeo uderzył w nich, a potem szybko odjechał. Przypadkowy kierowca, który znalazł się w tym miejscu chwilę potem, po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonymi ruszył w pościg.

Po kilku kilometrach, na parkingu jednego z marketów zauważył forda. Nakazał kierowcy zostać i sie nie ruszać. Telefonicznie wezwał na pomoc policjantów.

Funkcjonariusze, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce ustalili, że sprawca potrącenia był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Nie dość, że niemal zabił trzy osoby, uciekł z miejsca zdarzenia to jeszcze nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.”