Dwaj mężczyźni próbowali ukraść kościelną skarbonę z parafii Świętej Matki Teresy z Kalkuty w wielkopolskich Kamionkach.

Ksiądz proboszcz Jakub Lechniak w momencie kradzieży był w kościele.
Łupem złodziei padła skarbonka ze zbiórką pieniędzy na rozbudowę parafii.
Skarbonka jednak sprawiła im pewien kłopot, ponieważ była bardzo ciężka, została wykonana stopu cynku, ołowiu i tytanu. Kolejnym problemem dla złodziei okazało się to, że nasz Ksiądz jest Maratończykiem.
Bieganie to dla niego chleb codzienny.

Oczywiście nasz Ksiądz wyruszył w pogoń i złapał złodzieja ukrywającego się już w trawie na polu.
Podinspektor Iwona Liczyńska z wielkopolskiej policji zaznaczyła, że mężczyzna był wcześniej notowany. – Ukrywał się leżąc na ziemi. Jak się okazało, to 25-letni mężczyzna, mieszkaniec Poznania w przeszłości notowany przez policję.

Brawo dla naszego Jakuba

Opublikowany przez Grażynę Górecką Środa, 26 sierpnia 2020