niedziela, 28 lutego, 2021

Dotacja na likwidacje azbestu! 100% kosztów.

Likwidacja wyrobów zawierających azbest w roku 2021

Informujemy, iż od dnia 12 lutego br. można składać w urzędach gmin powiatu poznańskiego właściwego dla położenia danej nieruchomości wnioski o udział w programie likwidacji wyrobów zawierających azbest. Do wniosku obowiązkowo należy załączyć dokument potwierdzający posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości.

Szczegółowe informacje dotyczące ogólnych zasad zawarte są w załączniku do Uchwały Zarządu Powiatu w Poznaniu Nr 1976/2021 z dnia 11 lutego 2021 roku.

Powiat Poznański pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych (demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie).

W przypadku wnioskodawców zajmujących się produkcją, przetwarzaniem i obrotem produktami rolnymi – obowiązkowo należy wypełnić oświadczenie oraz formularz informacyjny.

Przypominamy również wnioskodawcom o obowiązku złożenia do Wydziału Administracji Architektoniczno – Budowlanej tut. Starostwa przed realizacją zgłoszenia prac związanych z demontażem azbestu.

Termin składania wniosków do urzędów gmin mija 30 lipca 2021 r.

Więcej informacji tutaj: https://www.bip.powiat.poznan.pl/1588,azbest

988FaniLubię