4.1 C
Kórnik
niedziela, 28 lutego, 2021

Zwolnienie z opłacania zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021

Obostrzenia sanitarne i ograniczenia działalności gospodarczej wprowadzone przez rząd związane z walką z pandemią COVID-19 ograniczyły lub wręcz uniemożliwiły na pewien czas prowadzenie działalności gospodarczej zwłaszcza dotyczącej lokali gastronomicznych. Wielu przedsiębiorców tej branży znalazło się w bardzo trudnym położeniu. Ze względu na konieczność zamknięcia lokali gastronomicznych przedsiębiorcy nie mają możliwości korzystania z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik podjął decyzję o udzieleniu w czasie pandemii pomocy przedsiębiorcom na wszelkie możliwie i dostępne sposoby. Podjęcie uchwały będzie próbą znormalizowania zaistniałej sytuacji, a jednocześnie odpowiedzią na liczne prośby przedstawicieli branży gastronomicznej Miasta i Gminy Kórnik o wsparcie w trudnym czasie ograniczeń i restrykcji wprowadzonych przez rząd na skutek pandemii.

24 lutego odbędzie się Sesja Rady Miasta i Gminy Kórnik, to na niej Radni podejmą decyzje o zwolnieniu przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Miasta i Gminy Kórnik z opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas na

988FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości