7.5 C
Kórnik
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Park&Ride Rondo Starołęka rusza 15 marca

15 marca zostaną otwarte trzy parkingi „Park&Ride” znajdujące się przy ulicach św. Michała, Biskupińskiej oraz przy rondzie Starołęka. Mają one zachęcić do poruszania się po mieście transportem publicznym.

Mieszkańców Gminy Kórnik może interesować najbardziej Park&Ride na Rondzie Starołęka.

Nowe parkingi w Poznaniu – informacje

Park&Ride rondo Starołęka: parking w rejonie ulic Hetmańskiej, Starołęckiej i Wagrowskiej
Obiekt dysponuje 57 miejscami postojowymi, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami oraz infrastrukturą optymalną nie tylko dla właścicieli samochodów osobowych, ale też pieszych i rowerzystów.

Ponadto parking jest monitorowany oraz wyposażony w automatyczne sanitariaty z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami.
Możliwość przesiadki na transport publiczny: linie tramwajowe w rejonie ronda Starołęka: linie nr – 1, 4, 7, 11, 12, 17 (ok. 100-200m).


Park&Ride Św. Michała
: parking znajduje się w rejonie ulic św. Michała, Warszawskiej i Świętojańskiej. Obiekt dysponuje 100 miejscami postojowymi, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami. Infrastruktura optymalna nie tylko dla właścicieli samochodów osobowych, ale też pieszych i rowerzystów.

Możliwość przesiadki na transport publiczny: linie tramwajowe na ulicy Warszawskiej – przystanek Św. Michała: linie nr 6 i 8 (ok. 80m). Duży węzeł przesiadkowy Rondo Śródka: linie tramwajowe nr 3, 6, 8, 17 oraz linie autobusowe (ok. 500m).

Park&Ride Biskupińska: parking w rejonie przystanku kolejowego Poznań Strzeszyn. Obiekt dysponuje 50 miejscami postojowymi, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów.

Możliwość przesiadki na transport publiczny: pociągi Poznańskiej Kolei Aglomeracyjnej spółek Koleje Wielkopolskie i POLREGIO – stacja Poznań Strzeszyn (ok. 60 m), linie autobusowe nr: 146 i 160 – przystanek Podolany (ok. 200 m).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Śledź nas na

1,157FaniLubię
55ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie Wiadomości