piątek, 14 maja, 2021

Plan urządzenia lasu – Kamionki oraz Czmoniec.

Projekt aneksu do uproszczonego planu urządzenia lasu przez 60 dni do wglądu w Urzędzie Miasta.

Projekt aneksu dotyczy lasów stanowiących własność osób fizycznych, położonych w obrębie ewidencyjnym:

• Czmoniec, w części dotyczącej pododdziałów: 06-dx i 06-fx na działce o numerze ewidencyjnym 467,
  • Kamionki, w  części dotyczącej pododdziału 01-lx na działkach o numerach ewidencyjnych: 318/12 i 318/13.

Przez 60 dni (od 11 marca br.) w Urzędzie Miasta i Gminy Kórnik będzie można się zapoznać z planem urządzenia lasu.

Więcej na temat planu urządzania lasów tutaj:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu, uproszczony plan urządzenia lasu sporządza się na okres 10 lat.

Zgodnie z ustawą o lasach uproszczony plan urządzenia lasu sporządzany jest:

1. dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych – na zlecenie starosty;
  2. dla pozostałych lasów – na zlecenie i koszt właścicieli.

Podstawą sporządzenia jest umowa, której stronami są zleceniodawca (powiat albo właściciel) i zleceniobiorca. Ustawa nie wskazuje, ani w jakim terminie ma być taki plan sporządzony, ani za jakim wynagrodzeniem, pozostawiając to wszystko do uzgodnienia między stronami w samej umowie.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Kórnik, Wikipedia

1 KOMENTARZ