poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Przebudowa drogi powiatowej 2489P; Kamionki – Koninko.

W dniu dzisiejszym pojawiła się odpowiedź Burmistrza Przemysława Pacholskiego na portalu esesja.pl dotycząca przebudowy drogi powiatowej 2489P, KamionkiKoninko.

Radny Jerzy Walczyk informował o swojej interpelacji i wniosku do Burmistrza, związanym z przebudową w/w drogi, pisaliśmy o tym tutaj. W dniu dzisiejszym można zapoznać się z odpowiedzią jaką udzielił Burmistrz Panu Jerzemu. Ponadto Burmistrz Przemysław Pacholski prezentuje również korespondencję wysłaną do Starosty Powiatowego Jana Grabkowskiego.

Gmina Kórnik zdecydowała się, partycypować w kosztach w przebudowie drogi powiatowej 2489P na odcinku KamionkiKoninko.
Na wstępie Gmina Kórnik, zaproponowała dołożenie kwoty 200 000 zł do wykonania projektu przebudowy. Kwota ta miała by obciążyć budżet w 2022 roku. Jednocześnie deklaruje, że w kolejnych latach Gmina Kórnik wesprze przedmiotową inwestycję w wysokości 50% kosztów.

Jest to droga powiatowa, ale o kluczowym znaczeniu dla Gminy Kórnik, a w szczególności miejscowości takich jak Koninko, Szczytniki, Kamionki, Borówiec.
Modernizacja tej drogi powinna być priorytetem, ze względu na wąski pas drogowy, mnogość zakrętów, przedszkola w okolicy oraz duże natężenie ruchu.

Trzeba zdawać sobie też sprawę, że nie będzie to szybko, jeśli projektowanie rozpocznie się dopiero w 2022 roku.

Otrzymaliśmy informacje, że Rada Powiatu, przegłosowała i pozytywnie zaopiniowała wpisanie zadania modernizacji drogi na rok 2022.

przebudowa-drogi-2489p kamionki-koninko
2489P przebudowa drogi kamionki - koninko